דיאטה אחרי ניתוח

תפריט אחרי ניתוח – לאחר הניתוח הצוות הרפואי בוודאי ידריך אותך לגבי מה אסור לאכול, מה מותר לאכול ומה מומלץ לאכול.
במרבית המקרים, לאחר ניתוח, יש צורך לאכול ארוחות דלות בשומן, עשירות בוויטמינים ובחלבון איכותי.

תפריט אחרי ניתוח – המלצות והנחיות

תפריט אחרי ניתוח

גוף האדם הוא מכונה שלא תיאמן, אבל לפעמים בגלל מחלות או תאונות אנו נזקקים לניתוחים פולשניים. ניתוח הוא פרוצדורה רפואית לא קלה עבור גוף האדם. הצוות הרפואי והדיאטנית בוודאי ידריכו אותך לגבי תפריט לאחר ניתוח – מה לאכול אחרי הניתוח וממה עדיף להימנע.

לאחר ניתוח אנו נדרשים למנוחה מכיוון שעל הגוף לרכז את המאמצים בריפוי. על הגוף לאחות רקמות ולהגליד חתכים; על המערכת החיסונית לפעול ביתר שאת על מנת להתמודד עם דלקות וזיהומים. וכל זה תחת השפעה של תרופות ושאריות של חומרי הרדמה. אפילו ניתוח שנחשב לפשוט ולא מסוכן (לדוגמא: אפנדיציט / הסרת תוספתן ) גורם לעומס רב על הגוף ומערכותיו השונות. בימים שלאחר הניתוח יש לנוח, להתחזק ולהקפיד על תזונה נאותה על מנת להתאושש ולהרגיש טוב במהרה. 

במרבית המקרים, תפריט אחרי ניתוח יכלול ארוחות דלות בשומן, עשירות בוויטמינים ובחלבון איכותי, למשל ארוחה המכילה טופו איכותי, ירקות מבושלים ובטטה, או מנת חזה עוף דל שומן, ירקות צלויים בגריל ותפוא אפוי בתנור (שימו לב כי ההנחיות התזונתיות שונות בין ניתוחים שונים וחשוב שתקפידו לקבל הנחיות ברורות מהצוות המטפל בכם).
הקפדה על תזונה נכונה תסייע לגוף להבריא ולהשתקם במהירות. תזונה לא מתאימה תאט את תהליכי ההחלמה, תחליש את הגוף ואף תחמיר את תופעות לוואי. במקרים בהם מדובר בניתוחים הקשורים למערכת העיכול יש להיזהר במיוחד ולמלא במדויק אחר הוראות הדיאטניות והרופאים. 

מה לאכול אחרי ניתוח

לאחר ניתוח חשוב לאכול על מנת להזין את הגוף בקלוריות, חלבונים וויטמינים, אך יש לעשות זאת בצורה הנכונה ולא ליצור עומס על הגוף. מסיבה זו מומלץ לאכול אוכל שהוא קל לעיכול. מומלץ להרבות בארוחות קטנות ולא לאכול ארוחות גדולות וכבדות.

כמו כן יש להימנע מחטיפים עתירי קלוריות, שומנים ודלים מבחינה תזונתית. מזונות אלה מכבידים על מערכת העיכול ואינם תורמים להחלמה.
ירקות מבושלים, חלבון איכותי ודל בשומן – אלו הם מאכלים מומלצים לאחר מרבית הניתוחים (שימו לב – חשוב מאוד שתקפידו לקבל הנחיות תזונתיות מהדיאטנית בבית החולים בו עברתם את הניתוח!). 
לאחר ניתוח אתם רק רוצים לנוח. מצד שני, חשוב שתאכלו ארוחות מזינות על מנת להתחזק. הבעיה היא שהקפדה על תזונה נכונה (ברוב המקרים) פירושה: לעשות קניות, לעמוד, לקלף, לחתוך ולבשל תבשילים בריאים… זה לא מאמץ שמומלץ לבצע לאחר ניתוח. מבחינתכם אתם צריכים להישאר במיטה ולנוח.

ארוחות לאחר ניתוח

אם באפשרותכם לבקש מבני המשפחה או מישהו קרוב לבשל עבורכם על פי ההמלצות שקיבלתם לתזונה לאחר ניתוח – זהו הפתרון המיטבי. אם זו אינה אפשרות – חשוב שתרכשו ארוחות מוכנות אשר יענו על הצרכים התזונתיים שלכם באופן מדויק.
הקפדה מה לאכול אחרי הניתוח, על פי הנחיות הדיאטנית, היא הפתרון הטוב ביותר למי שמחלים מניתוח. עם זאת, זיכרו שהקפדה על תזונה נכונה, על פעילות גופנית שמתאימה לכם, הפחתת סטרס ושמירה על מצב רוח טוב הם הכלים הטובים ביותר להימנע ממחלות ומניתוחים.

ארוחות בהתאמה אישית עד הבית

חברת ”השף הבריא“ מתמחה בתזונה מותאמת אישית המורכבת על ידי שף ודיאטן.
אם חלמתם רק לפתוח קופסה ולאכול, בעזרת השירות שלנו זה אפשרי! אנו נספק לכם ארוחות עד הבית, על פי הנחיות הדיאטנית ובהתאמה לצרכים התזונתיים הנדרשים לאחר הניתוח. שירות זה מוריד מכם את הדאגות ואת הצורך בעבודות המטבח. זהו שילוב של נוחות ובריאות. כך החולה יכול להתרכז בתהליך ההחלמה בעודו נהנה מאוכל שהוא גם בריא וגם טעים. 
ארוחות השף הבריא – ארוחות בהתאמה אישית לפי הצרכים התזונתיים המיוחדים שלכם – קליק ומשלוח של ארוחות בריאות בהתאמה אישית יגיע אליכם עד הבית.

מאמרים דומים

שבוע ניסיון עם השף הבריא

שבוע ניסיון עם השף הבריא

להזמנה
* מידע תזונתי מעניין, בלי ספאם, ובמינון נמוך!

Call Now Button