היתרונות שבתזונה ללא חומרים משמרים

היום ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של אנשים, המבינים את החשיבות של תזונה ללא חומרים משמרים. אם בעבר רק מעטים הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות, המפרטות את החומרים השונים המרכיבים את המזון שאתם צורכים, הרי…

היום ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של אנשים, המבינים את החשיבות של תזונה ללא חומרים משמרים. אם בעבר רק מעטים הקפידו לקרוא את האותיות הקטנות, המפרטות את החומרים השונים המרכיבים את המזון שאתם צורכים, הרי שהיום קיימת מודעות גבוהה יותר לנושא. אנשים רבים בוחרים להקפיד על אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה ומאוזנת לצד פעילות גופנית. אין ספק כי זוהי הדרך היעילה ביותר לשפר את איכות החיים ולהבטיח לעצמכם חיים ארוכים ומספקים יותר. אנו בחברת השף הבריא נשמח לספק לכם תפריט עשיר ומגוון, הכולל אך ורק מנות שאינן מכילות חומרים משמרים. אנו מבטיחים לכם כי המנות שלנו יספקו לכם בריאות, מצב רוח טוב, שובע וחיוניות. 

מה חשוב לדעת לגבי תזונה ללא חומרים משמרים?

תחילה, חשוב להדגיש כי הימנעות ממזון מתועש ומעובד, יכולה לתרום המון לאיכות החיים ולתחושה הכללית. היום ניתן לשמוע יותר ויותר רופאים ויועצי תזונה, הממליצים להמעיט ככל הניתן בצריכה של מזונות מתועשים, המכילים חומרים משמרים. ההמלצה היא להקפיד על תזונה טבעית, המבוססת ברובה על מזון טרי ומזין. יש לזכור כי חומרים משמרים הינם למעשה תרכובות כימיות שונות, המיוצרות במעבדה או במפעל, במטרה להאריך את אורך החיים של מוצרי המזון השונים. החומר המשמר מונע את קלקול המזון, באמצעות האטת תהליך הריקבון הטבעי. מדובר על חומרים כימיים המונעים התרבות של חיידקים והתפתחות של עובש. יש להבין כי ישנו הבדל עצום (וברוב המקרים יש ניגוד מוחלט) בין שמירה על חיי המדף של המזון לבין שמירה על הערכים התזונתיים שלו, מאחר וככל שהמזון הופך למתועש ומעובד יותר, כך הערך התזונתי שלו יורד. 

כל הסיבות להקפיד על תזונה ללא חומרים משמרים

אחת הסיבות העיקריות ביותר להימנע מחומרים משמרים, היא הצורך להימנע מהכנסה של חומרים לא טבעיים לגוף שלנו. לא רבים יודעים, אך מחקרים מהשנים האחרונות, מוכיחים כי צריכה של חומרים משמרים מונעת ירידה במשקל ופוגעת בתהליך הדיאטה לצורך הרזיה.

יש לזכור כי מדובר על חומרים כימיים, העלולים גם להזיק לפעילות התקינה של הגוף, באמצעות יצירה של אלרגיות שונות, פריחות בעור ואפילו התפתחות של בעיות נשימה. כל אחד מגיב בצורה שונה לחומרים המשמרים השונים, אך אין שום ספק כי ההמלצה הכללית היא להמעיט ככל הניתן את הצריכה שלהם. ישנם חומרים משמרים למשל, הגורמים לעלייה ברמת הסוכר בדם או משנים את רמת החומציות. מעבר לכך, יש לזכור כי ככל שחיי המדף של המוצר יהיו ארוכים יותר, כך המוצר הופך לפחות מזין, פחות בריא ופחות טעים. 

אנו בחברת השף הבריא מאמינים כי אין שום סיבה לצרוך חומרים משמרים בתזונה היומיומית שלנו, מאחר וכל חומר שנכניס לגוף שלנו ישפיע על איכות החיים שלנו ועל הבריאות הפיזית והנפשית שלנו. לכן אנו מציעים מגוון רחב של ארוחות מוכנות עד הבית, המוכנות בתנאים האופטימליים ביותר ומכילות את הערכים התזונתיים הגבוהים ביותר. לפרטים והזמנות, צרו קשר.

מאמרים דומים

שבוע ניסיון עם השף הבריא

שבוע ניסיון עם השף הבריא

להזמנה
* מידע תזונתי מעניין, בלי ספאם, ובמינון נמוך!

Call Now Button